YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

19 Mart 2012 Pazartesi

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2012

KOSGEB KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri 2012
Genelgenin orjinal görüntüsü için tıklayınız.

Bilindiği üzere; KOBİ’lere ve girişimcilere hizmet ve destek sunan KOSGEB, ilki 2012 yılında olmak üzere, her yıl düzenleyeceği “KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri” uygulamasını başlatmış bulunmaktadır.

     Fikrini sermayesiyle birleştirerek yeni bir işletme kuran girişimciler ile istikrarlı bir büyüme sağlayarak ihracat yapan, istihdam sağlayan, ekonomik değer oluşturan tüm KOBİ’ler, ödüller için başvuruda bulunabilecektir.

      Kategorilere göre başvuru sahibi işletmelerde aranacak özellikler şu şekildedir:

1)  Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü: Son 3 (üç) yıl içinde istikrarlı bir büyüme sağlayarak yüksek bir pazar payına sahip olmak, ihracat oranı, verimlilik düzeyi, sağladığı istihdam ile katma değer oluşturmak, kurumsallaşmasını tamamlamış, kredibilitesi ve marka tanınırlığı yüksek olmak ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almak.

2)  Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri:

─  Yılın İnovatif KOBİ Ödülü: Son 3 (üç) yıl içindeki faaliyetleri ile mevcut/yeni pazarlara başarı ile sunulan yeni bir ürün, hizmet, uygulama, yöntem veya iş modeli fikri ile başarı elde etmiş olmak.

─  Yılın İşbirliği-Güçbirliği Yapan KOBİ Ödülü: Son 3 (üç) yıl içinde en az 5 (beş) işletmenin bir araya gelerek yaptıkları işbirliği-güçbirliği ile; üretim, istihdam, teknoloji düzeyi, ihracat ve işbirliği kültürünün gelişmesi konularında bulundukları bölgeye katkı sağlayarak, en iyi işbirliği-güçbirliği modelini oluşturmuş olmak.

 Yılın İhracatçı KOBİ Ödülü: Son 3 (üç) yıl içinde cirosunun en az %50’sini ihracat gelirlerinden elde etmiş ve bunu ilgili resmi kuruluşlardan belgelemiş olmak.

3) Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri: Geleceğe dair büyüme stratejileri geliştirmiş, istihdam ve ciro bakımından artan bir performans sağlamış, girişimciler için rol model oluşturmuş ve işletmesini son 3 (üç) yıl içinde kuran girişimcilerden;

─  Yılın Genç Girişimci Ödülü: İşletmesini kurduğu yıl itibariyle 35 yaşını geçmemiş genç girişimci olmak,
─  Yılın Kadın Girişimci Ödülü: Kadın girişimci olmak,


─  Yılın Küresel Doğan Girişimci Ödülü: Yıllık ciro değerinin %25’ten fazlası ihracat gelirlerinden oluşmak ve uluslar arası işbirliği yapmış olmak,

─ Yılın İnovatif Girişimci Ödülü: İnovatif bir iş fikri ile işini kurmuş olmak.

    12 Mart 2012 tarihi itibariyle başvuruda bulunabilecek olan işletmelerin KOSGEB veri tabanında kayıtlı olması ve güncel KOBİ beyannamesinin onaylı olması gerekmektedir. Başvurular, yalnızca bir kategori için yapılacak olup; başvurulara ait dokümanlar, başvuruda aranacak şartlar, değerlendirme kriterleri ve uygulama esaslarıwww.kosgeb.gov.tr  web sitesinde yer almaktadır.

    Başvuru yapacak olan işletmeler, başvuru formunu ve talep edilen belgeleri doldurarak 13 Nisan 2012 mesai bitimine kadar KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir. Ödül almaya hak kazanan işletmeler, plaket alarak “KOSGEB Yılın Başarılı İşletmesi Logosu”nu bir yıl boyunca kullanma hakkı kazanacaktır.

   Bilgilerinizi ve bağlı odalarınız vasıtasıyla esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz. 
Genelgenin orjinal görüntüsü için tıklayınız.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...