YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

8 Ocak 2013 Salı

İZKA’dan 25 Milyon TL’lik Yeni Mali Destek Programı


İZKA’dan 25 Milyon TL’lik Yeni Mali Destek Programı

İzmir Kalkınma Ajansı 17 Aralık 2012 tarihi itibariyle “Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri” mali destek programını başlattı.
İzmir Kalkınma Ajansı 17 Aralık 2012 tarihi itibariyle “Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri” mali destek programını başlattı. Program kapsamında 15.000.000 TL kar amacı güden, 10.000.000 TL kar amacı gütmeyen başvuru sahipleri için olmak üzere toplam 25.000.000 TL’lik kaynağın, projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılması planlanıyor.
Program çerçevesinde aşağıdaki öncelikler kapsamındaki projeler desteklenecek.
screen-shot-2012-12-17-at-84710-am
Programa kar amacı güdenler kategorisinde KOBİ’ler, kooperatifler ve birlikler, kar amacı gütmeyenler kategorisinde ise belediyeler, il özel idaresi, mahalli idare birlikleri, üniversite rektörlükleri ve organize sanayi bölgeleri başvurabilecek. Destekten yalnızca İzmir sınırları içinde kurulmuş veya faaliyet gösteren başvuru sahipleri yararlanabilecek.
Program ve proje bütçeleriyle ilgili ayrıntılar aşağıda yer alıyor.
screen-shot-2012-12-17-at-84731-am
Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Mali Destek Programına başvurmak isteyenlere yol göstermek amacıyla “başvuru rehberi” hazırlandı. Başvuru sahiplerinin daha detaylı bilgi için başvuru rehberini incelemeleri gerekiyor.
screen-shot-2012-12-17-at-84752-am
Başvuru ve proje uygulama aşamasında yenilenebilir enerji kaynaklarından lisanssız elektrik üretimine yönelik projeler için mevzuatla belirlenmiş çeşitli izin vb. belgeler talep ediliyor. Söz konusu belgelerin edinilmesinin alabileceği süre göz önüne alınarak ilgililerin hazırlık süreçlerini bir an önce başlatmaları öneriliyor.
Ayrıca programın duyurulması amacıyla bilgilendirme toplantıları ve bu programa sunulacak projelerin hazırlanması sürecinde potansiyel başvuru sahiplerine yardımcı olmak amacıyla ücretsiz proje hazırlama eğitimleri düzenlenecek.
DİKKAT: Bilgilendirme ve eğitim toplantıları tamamen ücretsiz olup kayıt gerektirmemektedir. Toplantı tarih ve yer değişiklikleri için takvimi kontrol ediniz.
screen-shot-2012-12-17-at-84811-am
screen-shot-2012-12-17-at-84820-am
Başvurular Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi Proje ve Faaliyet Destek Modülü (KAYS) üzerinden çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecek. KAYS sistemi 28 Aralık 2012 tarihinden itibaren başvurular için açık olacak. Başvuru şekli ve başvurular ile ilgili detaylı bilgileri içeren başvuru rehberi İzmir Kalkınma Ajansı hizmet binasından da temin edilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...