YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

10 Ocak 2014 Cuma

MUHTEŞEM SÜLEYMAN Esnaf Odası'nda 3'ncü Süleyman Beyen dönemi!

MUHTEŞEM SÜLEYMAN

Esnaf Odası'nda 3'ncü Süleyman Beyen dönemi!

Esnaf Odası'nda 3'ncü Süleyman Beyen dönemi!
MUHTEŞEM SÜLEYMAN
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu'nda mevcut yönetim güvenoyu aldı. Oda Başkanı Süleyman Beyen kullanılan geçerli oyların yüzde 58'ini alarak 2018'e kadar görev süresi için vize aldı.
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Kurulu'nda oy hakkı bulunan 750 üyeden 402' si oylamaya katıldı. Yapılan oylamada 1 oy geçersiz sayılırken 401 oyun 231'ini Süleyman Beyen, 170'ini ise rakibi Oğuz Seyran aldı.
Kazanan Süleyman Beyen'in Listesi
Yapılan oylama sonucunda Süleyman Beyen'in listesinde yer alan Adem Balkaya, Fikret Kaplan, Bülent Cesur, Mehmet Çakal, Mustafa Keskin,Ercan Kasapoğlu yönetim kuruluna seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Listesi; Yunus Baysal, Ünal Nişli, Nurgül Beçinli, Vezir Ekin, Kudret Esen, Cemal Eriş, Sami Cantürün.
Denetim Kurulu;
Yine Beyen'in listesinden Nebahat Özgür, Mustafa Topçu, Engin Eski Denetim Kurulu asil üyeliğine seçildi. Denetim Kurulu yedek üyeliğine Mine Ayıboğan, Günay Hallaç, Hasan Hüseyin Pullu seçildi.
Kaybeden Oğuz Seyran'ın listesi
Kaybeden Oğuz Seyran'ın listesinde yer alan isimler ise şöyle; Yönetim; Ali Saylan, Arif Hepkavalalı, Neşet Umuç, Mümin Öztürk, Fedai Kılıç, Hediye Kahya, Osman Yanık, Yılmaz Baran, Ferhat Çıtkap, Erdal Aktürk, Müjdat Hacı, Taner Kırbıyık. Denetim; Serkan Sezmen, Tahsin Yeşilyurtlar, Erkan Kuray, Fırat Kılınç, Hasan Kafalı, Pınar Karakuş.

Oda seçimine ilgi yoğundu
Divan Başkanlığı'nı İzmir Elektirik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cumhur Şencanbaz'ın yaptığı genel kurula yoğun ilgi vardı.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve diğer oda başkanlarının yanı sıra siyasilerde kongreye yoğun ilgi gösterdi.
Kongre salonuna ilk giren siyasi isim MHP ilçe yönetiminden Öztan Üstünkaya'ydı. Üstünkaya'ı daha sonra CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Yüksel Demirsoy ve ekibi takip etti. Ak Parti Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Selahattin Daver,CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Fikret Kar, Serdar Yılmaz ve Bülent Zenginobuz kongreye katılan aday adayı siyasilerdi.
İlçe kongresini tek takip eden siyasi ise MHP Gaziemir İlçe Başkanı Dursun Seçal oldu. 2010'daki kongredeki gibi Gaziemir Belediye Başkanı ve CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Şenol oylama sonrasında salona gelerek bir süre oylamayı takip etti.
"Amorti bile yok"
Seçim her ne kadar Esnaf Odası seçimi de olsa perde gerisinde siyasi ekiplerde tıpkı 2010 genel kurulundaki gibi en önde saftaydı.
Ak Parti'den adaylık bekleyenlerden bir grup ve Gaziemir özelinde "Şehir Eşrafı" olarak nitelenen gruplar yine rakip bir aday etrafında toplansalar da sonuç bir önceki seçimden pek farkı olamadı.
Siyasi çevrelerde seçim öncesi prova olarak nitelenen oda seçiminde kaybeden yine eşraftı!
Beyen ve arkadaşları 2010 seçimindeki gibi kendi içlerinde var ettikleri kadroyla genel kuruldan zaferle ayrılan taraftı!
Genel kurul sonucunu iki sözle anlatmak gerekirse, tablo;
"Muhteşem Süleyman"dı!   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...