YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

16 Haziran 2017 Cuma

Bayram alışverişlerinizi esnaf sanatkardan yapın

Bayram alışverişlerinizi esnaf sanatkardan yapın


Giriş Tarihi:15.06.2017, 23:09
Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası yöneticileri tüketicilere çağrıda bulundu. Yaklaşan bayram öncesi, esnaf sanatkarların iş potansiyellerini artırmak için çalışmalar yapan oda yöneticileri, vatandaşlardan Ramazan ve bayram alışverişlerini esnaf sanatkarlardan yapmalarını istedi.
Esnaf sanatkarların Türk toplumunun değişmez mozaiği olduğunu hatırlatan Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Beyen, "Ramazan ayı üyelerimiz açısından oldukça durgun geçti. İnsanların alım gücü sınırlı. Bir de hipermarketlerde ve onların mahalle aralarına kadar giren uzantılarında satılan ramazan kolileri, uygun fiyatlı olmamasına rağmen pazarlama teknikleri ile tüketicilerin tercih noktası oluyor. Biz de tüketicilerin dikkatini esnaf sanatkarlara çekmek, hiç olmazsa kalan günlerde ve bayram alışverişlerinde üyelerimizin tercih edilmesi için çaba sarf ediyoruz. Özel hazırlattığımız ve dağıttığımız broşürlerle tüketicileri Ramazan ve bayram alışverişlerini esnaf sanatkarlardan yapmaya çağırıyoruz" dedi.
DESTEK OLUP SAHİP ÇIKSINLAR
Esnaf sanatkarların halkın çoğunluğunu oluşturduğunu hatırlatan Beyen, "Esnaf sanatkarlar bu toplumun vaz geçilmezi, çimentosu, yapı taşıdır. Yaşadığımız kentte her ailede esnaflık yapan bir tanıdığımız mutlaka vardır. Tüketiciler de alışverişlerinde ailelerinden, dostlarından, akrabalarından olan esnaf sanatkarları tercih etmelidir. Sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayında bu toplumsal dayanışmaya hepimiz katkı koymalıyız. Gaziemirlileri içimizden biri olan esnafımıza destek olmaya, sahip çıkmaya çağırıyorum" diye konuştu.
YERLİ MALI SATIYORLAR
Küçük işletmelerin tercih edilmesinin ekonominin de bir gereği olduğunu savunan Oda Başkanvekili Adem Balkaya ise, esnaf sanatkarların yoğunluklu olarak yerli malı sattıklarına dikkat çekti. Balkaya, "Ülkemizin geleceği için de alışverişlerimizi esnaftan yapalım. Raflarında ağırlıklı olarak ithal ürün satan büyük marketler yerine, daha düşük maliyetlerle daha sağlıklı ürünler sunan ve çoğunlukla yerli üretimi satan esnaf sanatkarlarımızı tercih edelim. Sıcak para yurt dışına çıkacağına, cari açık büyüyeceğine, kazandığını yine aynı bölgede harcayan, ekonomiye katkı veren esnaf sanatkarları tercih edelim.
Esnafın kazanmasına, kazancını da yine yurtiçinde harcamasına vesile olursak, yerli üreticiler ve ekonomimiz de kazançlı çıkar" şeklinde konuştu.

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...