YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

12 Eylül 2017 Salı

Esnafın sorunları Bakan’da

Esnafın sorunları Bakan’da
Bir dizi temaslarda bulunmak için İzmir'e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne de (İESOB) ziyarette bulundu. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan ile AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ın da katıldıkları ziyarette, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu'nun yanı sıra Birlik yöneticileri ve çok sayıda oda başkanı da hazır bulundu. Samimi bir atmosferde geçen görüşmede esnaf sanatkarların güncel sorunlarını ve çözüm yolunda yapılabilecekleri aktaran İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, sosyal güvenlikten ulaşıma, eğitimden hipermarketlere kadar üyelerinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.

ŞEHİR DIŞINA KURULMALI
Mutlu, satır başları ile şunları söyledi: "Hükümet pek çok sorunumuza çareler üretti. Bunun için kesimim adına teşekkür ederim. Ancak hali hazırda mevcut bazı sorunlarımız bulunmakta. Örneğin, uzun süredir çıkarılmasını beklediğimiz AVM'lere ilişkin yasa yürürlüğe girmiştir ancak burada güncellenmesi gereken konular bulunmaktadır. Yasada esnaf sanatkara AVM'lerde yer verilmesini öngören madde bulunuyor ancak üyelerimizin döviz üzerinden kira ödenen bu mekanlarda yer alma şansı yok. Açılış kapanış saatlerini Valilik düzenler deniyor ama buna rağmen açılış kapanış saatleri henüz düzenlenemedi. İzmir'in 4 girişi var, 4 girişini de büyük mağazalar kuşatmış. Büyük mağazalar olmasın demiyoruz. Ancak şehir içlerinden ziyade şehir dışına kurulmaları gerekiyor. Dolayısıyla kanunun günün şartlarına göre yeniden revize edilmesine ihtiyaç var.
Sosyal Güvenlik alanında önemli adımlar atıldı. Buna rağmen sosyal güvenlik alanında sorunlar yaşıyoruz. Sosyal güvenliği tek bir çatı altında topladık ancak burada bir eşitsizlik var. Sigortalı çalışan adam 7 bin 200 iş gününde, üyelerimiz ise 9 bin iş gününde emekli oluyor.
Ulaşımda engelli rampalarının yapımı küçük esnaf yerine üretici büyük firmalar tarafından üstlenilmeli. Emlakçıların ve oto galericilerinin de yasal beklentileri var."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...