YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

20 Nisan 2018 Cuma

031 Nolu Genelge 30.03.2018 (9. ULUSLARARASI İSG KONGRESİ)

031 Nolu Genelge 30.03.2018 (9. ULUSLARARASI İSG KONGRESİ)
Bilindiği üzere; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından, iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl da dokuzuncusu düzenlenecek olan “9. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi” birçok ülkeden alanlarında öncü akademisyenlerin, uzmanların, ulusal ve uluslararası kuruluşların, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımı ile “6-9 Mayıs 2018” tarihleri arasında İstanbul’da Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.
Söz konusu Kongre kapsamında; Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İşbirliği” ana teması ile 32 farklı konu başlığında tartışma ve iyi uygulama örneklerinin paylaşımına imkan sağlanacaktır.
Bu bağlamda; ekonomik ve sosyal boyutları açısından ülkemiz ve dünya gündeminde önemli bir yere sahip olan “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunda bölgesel ve uluslararası işbirliklerinin arttırılarak iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılması hedeflenmektedir. Bu yönüyle Kongrenin dünya ve ülkemiz açısından çok önemli ve olumlu gelişmelere vesile olacağı düşünülmektedir.
Ayrıca; dünyanın en büyük iş sağlığı ve güvenliği fuarını iki yılda bir Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştiren MESSE Düsseldorf Firması, dünyada üçüncü ülke olarak ülkemizde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Kongre ile eş zamanlı olarak Türk İş Sağlığı ve Güvenliği (TOS+H Expo) Fuarı’nı düzenlemektedir. Konuyla ilgili uluslararası ve ulusal kurum ve kuruluşlar iş sağlığı ve güvenliği alanındaki hizmet ve ürünlerini söz konusu Fuarda sergileyebileceklerdir.
Kongre ile ilgili detaylı bilgilere www.tioshconference.gov.tr adresinden ulaşılabilmekte olup; Kongreye katılımı uygun görülen personele ait bilgilerin 20 Nisan 2018 tarihine kadar muafiyet@tioshconference.gov.tr adresine “Konferans” konu başlığı ile gönderilmesi gerekmektedir.
Bilgilerinizi ve söz konusu Kongrenin bağlı odalarınıza duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.
Naci SULKALAR
Fevzi APAYDIN
GENEL SEKRETER
GENEL BAŞKAN VEKİLİ
 
Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...