YAYINLARIMIZ

YAYINLARIMIZ
YAYINLANMIŞ DERGİLERİMİZE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR

KAN BAĞIŞI HAYAT KURTARIR
TÜRK KIZILAYI

GESO Facebook Fotoğraflar

3 Mayıs 2019 Cuma

055 Nolu Genelge 30.04.2019 (idrc 2019 uluslararası afet ve dirençlik kongresi 26-28 haziran 2019 -eskişehir)

055 Nolu Genelge 30.04.2019 (idrc 2019 uluslararası afet ve dirençlik kongresi 26-28 haziran 2019 -eskişehir)
Dirençlilik sadece binaların hasar görmemesini değil, büyük değişimlere yol açabilen afet ve acil durumlarla baş edebilmeyi, etkin müdahale ve hızlı iyileştirmeyi sağlamak için mevcut yapısal, sosyo-ekonomik ve tarihi-kültürel zarar görebilirliği ve risklerin azaltılması çalışmalarının stratejik faaliyetlere dâhil edilmesini gerektirmektedir. 
Birleşmiş Milletler Sendai Afet Risk Azaltma Çerçevesi (2015-2030) kapsamında ortaya konulan sürdürülebilir hedefler arasında, afet riskleri azaltılırken dirençlilik kapasitesinin arttırılması öncelikli hedef olarak belirlenmiştir.
Afete dirençlilik; özel sektörün, sivil toplum kuruluşlarının, halkın yerel yönetimlerle karar-destek süreçlerinde yer alması ve katılımcı bütünleşik planlama yaklaşımının yaygınlaştırılması ile sağlanabilir.
Bu kapsamda; Konfederasyonumuzun da destekleyen kuruluşlar arasında yer aldığı, tüm paydaşların ilgisini, risk iletişimine duyarlı, kapsamlı ulusal afet risk azaltma stratejilerinin uygulanabilirliğine ve toplumsal dirençliliğin arttırılmasına yönelik konuların ele alınması planlanan Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi (idRc 2019) ile dirençliliğin tüm boyutlarını ve sürdürülebilir bir afet dirençliliği için karşılaşılabilecek sorunların bilimsel anlamda tartışılması ve bilgi iletişimi amaçlanmaktadır.
Kongre sırasında, ulusal ve uluslararası afet ve acil durum sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşların yer aldığı acil durum araç, ekipman, teknoloji ürünlerinin yer aldığı sergi ve etkinlikler de sektör temsilcilerinin katılım ve desteği ile gerçekleşecektir.
26-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Eskişehir Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan idRc 2019’un bağlı odalarınız aracılığıyla esnaf ve sanatkarlarımıza duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederiz.

 
Genelgenin orjinal görüntüsü ve varsa ekleri için tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Buradan Bize Mesaj Gönderebilirsiniz...

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

ODA KAYDI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
Odaya Kayıt Ve Odadan Kayıt Sildirmek İçin Gereken Evraklar

GESO HİZMET STANDARTLARI TABLOSU

ULAŞIM

ULAŞIM
Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ

TESK HIZLI CEVAP SİSTEMİ
Siz Sorun, Uzmanlarımız Yanıtlasın...